У водах Дніпра навала медуз: в Асоціації рибалок пояснили катастрофічне явище


В Асоціації рибалок України занепокоєні, адже у річці Дніпро почали жити морські мешканці – медузи та риба-голка.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

Рибалки пояснюють це нехтуванням охороною прісної води. «Тільки в спогадах класиків Дніпро залишився «широким» і «могутнім». Річку перегородивши дамбами — убили, позбавивши природної течії» — кажуть в Асоціації. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за всі ці роки утворилася своя екосистема, відмінна від річкової, каже голова Асоціації Олександр Чистяков

Він додає, що Земельний і Водний Кодекс чітко регламентують відстань природоохоронної прибережної смуги, на якій категорично заборонена господарська діяльність, крім рекреації. Проте поля впритул підійшли до водойм і після рясних дощів вся хімія з них потрапляє у водойми, стверджує Чистяков.

За його словами, дренажними каналами та малими річками вона потрапляє в Дніпровські водосховища. Окрім цього, в Асоціації звинувачують автомийки, які скидають відходи свого виробництва в ливньовки, з яких, минаючи очисні споруди, брудна вода, насичена автомобільними мастилами і автохімією, без перешкод потрапляє просто в Дніпро.

«За твердженням вчених вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Завдяки всьому цьому солоність води підвищилася, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ мешканцям морських лиманів», — роз’яснують рибалки.

Три роки тому рибу-голку і медуз можна було зустріти в дельті Дніпра і зрідка на Каховському водосховищі, проте зараз морські тварини заполонили ще й столичні затоки.

Також в Асоціації наголошують, що Дніпро катастрофічно заростає і міліє. Тільки в столичній акваторії 57 мілин, які через три-п’ять років можуть перетворитися в острова, якщо не вжити екстрених заходів.

«Ми просто злочинно розпоряджаємося нашими природними багатствами. Україні давно вже потрібно було розробити нову водну політику! Прісну воду необхідно визнати стратегічним ресурсом країни і підходити до її охорони та використання з усією відповідальністю!» — вимагають в Асоціації рибалок України.

Нагадаємо, раніше в Асоціації предрекли рибний Апокаліпсис, оскільки українські водойми незабаром можуть залишитись без риби. За сучасних умов загибель Азовського моря є неминучою.


ВідеоОтруйна медуза Корнерот з’явилася в Азовському морі

Нові мешканці Азовського моря можуть досягати 50-60 см у діаметрі і важити до 10 кг. На їх мереживних плавниках розташовуються отруйні клітини, які добряче жалять. Вбити ними людину медуза не може, а ось завдати болючого опіку, до 30 сантиметрів у діаметрі, цілком. Сходити зі шкіри такий опік може кілька років. Цікаво, що раніше медуза Корнерот жила лише в Чорному і Середземному морях, а зараз чомусь з’явилася в Азовському морі.

Отруйна медуза Корнерот з'явилася в Азовському морі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *