Учені дізналися, що відбувається із зіркою поблизу надмасивної чорної діркиКоманда міжнародних вчених, спостерігаючи за зіркою в Чумацькому Шляху, уперше підтвердила прогнози Альберта Ейнштейна про те, що відбувається з рухом зірки, що рухається ближче до надмасивної чорної діри у космосі

Про це пише Reuters.

100-літня загальна теорія відносності Ейнштейна передбачала, що світло від зірок буде розтягуватися до довших довжин хвиль крайнім гравітаційним полем чорної діри, а зірка буде червоною.

«Це був перший випадок, коли ми могли випробувати безпосередньо теорію відносності Ейнштейна біля надмасивної чорної діри», — сказав журналістам старший астроном Інституту неземної фізики ім. Макса Планка Френк Айзенхауер.

«За часів Ейнштейна він не міг думати або мріяти про те, за чим ми спостерігаємо сьогодні», — сказав він.

Команда вчених Європейської південної обсерваторії розпочала спостереження за центральним районом Чумацького шляху, використовуючи свій дуже великий телескоп, щоб спостерігати рух зірок поблизу надмасивної чорної діри 26 років тому.


ВідеоНайдетальніша мапа галактики з’явилась у Лондоні

Чорна діра знаходиться на відстані 26 000 світлових років від Землі, а її маса в 4 млн. разів перевищує вміст Сонця. Вчені відібрали одну зірку, S2, щоб слідувати за нею. 16 років тому вони знали, що вона опиниться близько до чорної діри в 2018 році.

Понад 20 років точність їхніх інструментів поліпшилася, і тому в травні 2018 року вони змогли взяти надзвичайно точні вимірювання разом із ученими з усього світу.

Це показало, що орбітальна швидкість зірки збільшується до більш ніж 25 млн. км / год коли вона наближається до чорної діри.

Довжина хвилі зірки витягнута, коли вона прагнула уникнути гравітаційного тяжіння надмасивної чорної діри, змінивши її зовнішній вигляд з синього на червоний, — сказала Одле Штрауб з Паризької обсерваторії.

Вчені зараз сподіваються спостерігати інші теорії фізики чорної діри, сказала вона.

«Це перший крок на довгій дорозі, яку команда зробила протягом багатьох років і яку ми сподіваємося продовжувати у найближчі роки», — заявив Рейнхард Гензел, керівник міжнародної командою MPE.

Нагадаємо, що раніше за допомогою телескопа «Хаббл» вчені отримали знімок карликової галактики IC 4870, в центрі якої можна помітити нитки блакитного газу. 

Галактика перебуває на відстані 28 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Павич, повідомляє NASA. Її в 1900 році відкрив американський астроном Делайл Стюарт. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *