Українці на продаж: понад 200 тисяч громадян побували у трудовому рабстві


Понад 200 тисяч українців побували у рабстві лише за даними офіційної статистики. У день захисту жертв торгівлі людьми журналісти вирішили з’ясувати, як уберегтися від трудової неволі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Символом цього дня є віз, запряжений людьми замість коней. Ті, хто може впізнати себе в цьому зображенні, мають за плечима історії, гідні екранізації у трилерах, драмах чи фільмах жахів. Одна дівчина хотіла просто заробити грошей, натомість за кордоном у неї відібрали документи і змусили до нелегальної праці. Син іншої три роки тому поїхав на заробітки до Росії – експедитором за 20 тисяч гривень на місяць. Насправді його  зробили наркокур’єром. «Це був квиток в один кінець», — каже мама.


ВідеоПонад 200 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми за 27 років

Їхні історії писали не сценаристи, але досить часто нагадують фільми жахів. Понад двісті тисяч співвітчизників, і це лише офіційна статистика, побували у рабстві. А люди насправді шукали собі кращу долю. Сьогодні по всьому світові згадують жертв торгівлі людьми. 

Понад 200 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми за 27 років

У російських тюрмах нині 303 таких українця, котрі так і не стали експедитором, лише чотирьох вдалося повернути додому. Цього року поліція виявила майже дві сотні фактів торгівлі людьми,  більшість із яких потрапила  до секс-індустрії. Досить часто шукачі кращої долі просто довіряються словам своїх доволі випадкових знайомих, що будуть танцівницями чи офіціантками, а перевірити інформацію навіть не спадає на думку. «Вірячи, що Катя, Маня, Оля їздила і все класно, отримала гроші – дуже часто такі дівчата і потрапляють у рабство. Ще часто кажуть, що ми можемо тебе відпустити, якщо ти привезеш дві-три людини. 80% вербувальників – це жінки, психологічно підковані. Вони входять в довіру, це наші знайомі», — пояснила голова правління ГО «Фундація «Гармонізоване суспільство» Наталія Грищенко.

Днями затримали чоловіка, який через соцмережі вербував дівчат, обіцяв хорошу роботу, допомагав з оформленням документів і навіть давав по 500 євро підйомних. Але за кодоном просто з трапа літака вони потрапляли в секс-бізнес. «Пропонував легкі заробітки, умови проживання. На сьогоднішній день оголошено підозру, вирішується питання про обрання запобіжного заходу», — розповів начальник відділу ГУНП Чернівецької області Ігор Єремія.

Торгівля людьми – найприбутковіший нелегальний бізнес після торгівлі зброєю та наркотиками . Щоб не стати жертвою работорговців, працевлаштовуватися варто через офіційні компанії-посередники, хоча навіть вони не гарантують 100% безпеки. Скільки співвітчизників насправді побували у рабстві – невідомо, бо всі про це хочуть  говорити, а подекуди люди не розуміють, що стали жертвами торгівлі, адже думають, що їх просто ошукали.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *