Українцям заборгували зарплат уже на 2,72 млрд гривень


Протягом червня сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні збільшилася до 2,723 млрд гривень. Це на 6,3% попереднього показника.

Причому борги економічно активних підприємств зросли на 11% і перевищили позначку в півтора мільярда. За даними Державної служби статистики, лідером зростання заборгованості стала Волинська область, де показник стрибнув угору аж на 50,2%. Не так стрімко, але все ж відчутно, зростали борги перед робітниками в Закарпатській (на 21,1%), Донецькій (на 18,3%) і Запорізькій (на 16,3%) областях. У Києві показник збільшився на 4,1%.


ВідеоЗарплати українців зросли більше ніж на чверть — економічні новини

Протягом 2018-го року розмір середньої заробітної плати зріс до  8 225 гривень, що майже на третину більше ніж за такий самий період минулого року.Восени вирушить перший пасажирський потяг за маршрутом Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури. В Україні дуже подешевшала молода картопля. Про обвал цін на ринку заявляють в Українській асоціації виробників картоплі. Більше про економічні новини та курс валют — в нашому огляді. 

Протилежна тенденція була зафіксована у низці інших областей – там протягом червня розмір заборгованості скоротився. Зокрема, у Вінницькій області на 20,7%, у Рівненській – на 8,5%, у Миколаївській – на 5%, в Івано-Франківській – на 4,5%, у Кіровоградській – на 2,3%.

Зростали борги в таких галузях, як торгівля, автомобільний ремонт, промисловість, адміністративне і допоміжне обслуговування, охорона здоров’я і надання соціальної допомоги. Скорочення зафіксовані в мистецтві, спорті, сфері розваг і відпочинку, тимчасовому розміщенні та організації харчування, сфері інформації та телекомунікацій.

Як повідомлялося, протягом 2018 року розмір середньої заробітної плати зріс до 8225 гривень, що майже на третину більше  ніж за такий же період минулого року. Найвищий рівень оплати праці — у сферах авіаційного транспорту, фінансової та страхової діяльності, а також фармацевтики. Найменше заробляють кур’єри, медики, бібліотекарі, працівники музеїв, а також співробітники комунальної сфери. 

борги із зарплати

Міністерство юстиції України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *