Уряд Канади підтвердив позицію щодо Криму в офіційній заявіПозиція Канади щодо окупації українського півострова Крим лишається незмінною — Росія порушила міжнародний порядок.

Про це йдеться у заяві канадського уряду. 

«Канада підтверджує свою незмінну прихильність до територіальної цілісності України та засуджує дії, вжиті Росією у напрямку форсованої інтеграції Кримського півострова до Росії, зокрема через відкриття в травні 2018 року моста через Керченську протоку», — йдеться у повідомленні.

Канада наголосила, що за міжнародним правом жодна країна не має права насильно змінювати кордони іншої. До того ж після окупації світ став свідком численних порушень прав людини, вчинених спецслужбами Росії. Це стосується свободи слова, незаконних арештів, тортур, затримань і зникнень.

Також уряд Канади закликає звільнити політв’язнів, зокрема Олега Сенцова, яких вивезли до Росії для позбавлення волі або тримання під вартою. До того ж засуджуються численні порушення прав кримських татар, здійснення наруги над їхньою культурою та історичними місцями. 

Канада підтримує народ України і виступає за міжнародний тиск на Росію, зокрема через санкції, доти, доки РФ не почне поважати міжнародні права та суверенітет України.

Нагадаємо, 25 липня Державний департамент США опублікував Кримську декларацію, в якій йдеться про те, що Штати дотримуються свого давнього принципу відмови визнати претензії Кремля на територію, захоплену силою, з порушенням міжнародного права. До неї одразу ж долучилась Польща, а Україна привітала рішення країн та подякувала їм за підтримку. Згодом до декларації також доєднались Німеччина, Велика Британія, Данія та країни Балтії, Косово, Швеція, Чехія та Норвегія.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *