Усе про потужні пожежі у Греції: понад 70 загиблих, люди рятуються від вогню у морі


Щонайменше 74 людей загинули в найгірших пожежах, які охопили Грецію за більше, ніж десять років. Постраждали від вогню щонайменше 164 дорослих та 23 дітей. Деякі люди змушені були тікати в море, щоб врятуватися від вогню.

У нашвидкоруч організованій рятувальній операції 696 людей евакуювали з пляжів, ще 19 — з моря. Рятувальники також витягли тіла чотирьох загиблих з моря.

26 людей загинули у дворі однієї з вілл на морському курорті Маті, що за 40 км на північний схід від Афін. Люди потрапили у вогняну пастку у 30 метрах від води і померли в обіймах. «Вони намагалися врятуватися, але, на жаль, ці люди та їхні діти не встигли. Інстинктивно, розуміючи, що кінець наближається, вони обнялися», — розповіли рятувальники про трагедію.

Пожежа у Греції, місце загибелі 26 людей

Reuters
Місце загибелі 26 людей поблизу Маті.

Де у Греції відбуваються пожежі

Пожежі відбуваються на п’ятьох основних фронтах в регіоні Аттика. Одна пожежа триває на схід від Афін біля Кінети, одна —  на захід від Афін у Калітекснуполісі, недалеко від Маті, одна біля Коринфу і дві — на Криті в районі Ханья. Район навколо Маті популярний серед грецьких туристів, зокрема пенсіонерів та дітей, які відвідують там відпочинкові табори.

Пожежна служба сказала, що багато хто з тих, хто намагався втекти, не змогли це зробити через збільшення інтенсивності вітру, що прискорило поширення полум’я. Деяких людей досі не можуть знайти. На додаток до близько 500 пожежних, що борються з п’ятьма головними пожежами, понад 100 представників збройних сил та пожежних шукають зниклих безвісти.

 

Публикация от Nancy sim (IMMORTALITY) (@nancy___sim)

 

Публикация от Nancy sim (IMMORTALITY) (@nancy___sim)

Пожежі змусили прем’єр-міністра Греції Алексіса Ципраса повернутися на батьківщину з державного візиту до Боснії. Він закликав громадян забути про свою власність та зосередитись на виживанні. «Усі повинні дбати про те, щоб захистити найцінніше добро, яким є людське життя. Власність, все, що має матеріальну цінність, може бути (відновлено), життя людей — ні», — сказав він.

Ципрас оголосив триденну жалобу за загиблими у пожежі.


ВідеоДесятки людей стали жертвами масштабних лісових пожеж у Греції

Жертв стихії вже щонайменше 70, і цифра на жаль, ще не остаточна. Понад півтори сотні людей у лікарнях, 11 — у тяжкому стані. Місцеві та туристи похапцем збирають речі та тікають. По усій країні оголосили три дні жалоби та просять допомоги в Євросоюзу.

Десятки людей стали жертвами масштабних лісових пожеж у Греції

Очевидці про пожежу

Мешканка Маті Нана Лагану розповіла журналістам, що вона втекла, стрибнувши в море, що вогонь був «блискавичним» і що вона вперше зіткнулася з чимось подібним.

Інший житель Маті, Костас Лаганос, сказав, що він теж врятувався від полум’я завдяки морю.

«Добре, що море було поруч й ми бігли до нього, тому що полум’я переслідувало нас всю дорогу до води. Нам обпалило спини й ми пірнули у воду…», — сказав він.

«Це нагадало мені про виверження (вулкану Везувій у 79 році н. е.) у Помпеях, І я сказав: Боже мій, ми повинні бігти, щоб врятувати себе. Жахливо», — додав очевидець.

Мешканка портового містечка Рафіна, який також зазнав пожежі, Анастасія Пінітас розповіла, що вона поверталася із супермаркету, коли побачила, що її будинок оточений полум’ям. Вона швидко упакувала речі і втекла з чоловіком.

«Вітер ставав сильнішим, а потім прийшов чорний дим», — сказала вона. «Ми не могли дихати, паніка почалася скрізь».

«Пожежа зупинилася на відстані 100 метрів від нашого будинку. Коли ми повернулися додому, щоб побачити, що сталося, всі дерева на нашій вулиці все ще горіли».Фотогалерея

У Греції спалахнули масштабні лісові пожежі. Людей закликають «просто тікати» (14 фото)

Світ поспішає на допомогу Греції

Українці, які відпочивають у Греції, намагаються виїхати з курортів. Наразі вісім громадян України виявили бажання виїхати з курортного містечка Кінета, розповіли в МЗС України. За попередніми даними, українців серед жертв і постраждалих немає, однак поблизу Афін стихія заскочила депутата Верховної Ради Володимира Ар’єва. У Греції він був разом із дружиною – нардеп каже, що ледь вибралися з небезпечного місця.

На допомогу Греції в гасінні пожеж вже прибули Італія, Німеччина, Польща, Франція, Кіпр та Іспанія. Україна також запропонувала свою допомогу — відповідний лист до Ципраса відправив голова українського уряду Володимир Гройсман.

Прогноз погоди невтішний

За прогнозами синоптиків, високі температури збережуться у Греції до кінця тижня. Разом із тим, у другій половині тижня підвищиться ймовірність злив. З одного боку, вони можуть допомогти у гасінні пожежі у регіоні, але з іншого — дощі, швидше за все, носитимуть короткочасний характер і будуть супроводжуватися сильним поривчастим вітром, а значить — пожежонебезпечна ситуація все одно залишиться складною.

 Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *