Ув’язнені в Греції на шалені строки українці застерігають співвітчизників від повторення їх помилок


Понад сотня українців досі залишаються невиїзними з Греції, з них моряків лише десятеро – всі інші стали моряками випадково, але потрапили за ґрати, як перевізники біженців та торгівці людьми. Терміни ув’язнення вдесятеро перевищують людське життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В’ячеслав має єдиний документ – пожмаканий папірець із грецької тюрми, який повідомляє, що він мав відсидіти 139 років за перевезення нелегалів на територію Греції. Його історія одна із сотні: приїхав в Туреччину, не знайшов роботу, його погодилися перевезти до Італії, забравши по дорозі ще кількох людей. «Нам було сказано забрати кількох людей, таких же, як ми, нелегалів. У підсумку було 60 осіб», — розповів він. Їхнє судно зупинили в водах Греції та звинуватили в перевезенні нелегалів. Він не має змоги покинути країну, хоча відсидів у тюрмі рік і два місяці.


ВідеоНа чужині за ґратами: чому українці в грецьких тюрмах відбувають вироки, довші за життя

Понад сотня українців досі залишаються невиїзними з Греції. Із них моряків лише десятеро. Усі інші стали моряками випадково, але потрапили за ґрати, як перевізники біженців та торгівці людьми. Терміни ув’язнення вдесятеро перевищують людське життя. 

На чужині за ґратами: чому українці в грецьких тюрмах відбувають вироки, довші за життя

У більш як сотні українців ситуація ще гірша, бо вони досі сидять по ізоляторах та тюрмах. Волонтерка Ганна Олійнич зачитує листа від українських ув’язнених – у своїх письмових зверненнях вони розповідають, що не мають жодної змоги довести у судах, що не возили біженців, а самі були ошукані. Захисники українців пояснюють, що над суворі заходи – це грецький спосіб боротися з напливом біженців. Там карають не тих, хто незаконно в’їжджав, а тих, хто їх привозив. І на цю роль нерідко знаходять легковажних українців.

В українському МЗС переконують, що займаються визволенням українських моряків із різних суден, інші ж в’язні належать до окремої категорії. Один із її представників виходить на зв’язок з тюрми і просить не показувати обличчя, натомість показує умови проживання: «Гриби ростуть, зараз я ближче покажу, грибочки». Він пояснює, що мав возити в Туреччині туристів на яхті, натомість його зупинили в морі і вже тоді відмовитися від перевезення біженців можливості не було. «У нас тупо виходу ніякого не було, нас тупо в море закинули, холодні, голодні, невиспані», — скаржиться він. Із грецького ізолятора чоловік попереджає співвітчизників, аби не повторювали його шлях. «Щоби роботу обачніше обирали, щоб сюди не попав ніхто із наших хлопаків», — просить він.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *