Варфоломій уникає зустрічі з Путіним і його бізнесменами й готовий надати Томос українським православним — ВВС


Константинополь готовий надати автокефалію українській церкві. Публічно про рішення ще не говорили, але представники Російської православної церкви кажуть, нібито Варфоломій поставив до відома інші помісні православні церкви.

Якщо Томос справді буде дарований, то й в Україні з’явиться нова релігійна структура, яка може об’єднати місцеві православні церкви, непідлеглі Московському патріархату, йдеться на сайті ВВС.

«Тональність, з якою Константинопольська делегація приїжджала до помісних церков, дивна тим, що предстоятелів церков ставлять перед фактом. Деяким так і говорилося, що рішення буде прийнято без вас», — сказав секретар відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ Ігор Якимчук.

Помісними церквами паралельно з Константинополем їздять і представники РПЦ. Вони намагалися переконати своїх колег не визнавати нову церкву.

«Автокефалія могла загальмуватися тільки в разі дуже гучних заперечень інших церков. Константинополь хотів перестрахуватися, щоб протестів не було. Москва навпаки цього хотіла. Зараз першочергове значення отримало питання, кому — Константинополю чи Москві — бути першим у православному світі. Ставки вищі, ніж питання про українську автокефалію», — розповів на правах анонімності співрозмовник ВВС.

Російська церква вже направила усі свої дії на протидію наданню Томосу українській церкві. Зокрема, патріарх Варфоломій відхилив прохання Володимира Путіна про зустріч. Президент РФ телефонував до нього під час візиту до Туреччини.

«Делегації російських бізнесменів і політиків в якийсь момент стали настільки наполегливими, що патріарх став шукати дипломатичних способів уникнути цих зустрічей», — розповідає джерело, близьке до Константинополя. У РПЦ заперечують причетність російських бізнесменів до переговорів щодо України.

Можливості зустрітись з Варфоломієм шукали і російські бізнесмени. До Стамбула їздив колишній керівник російської залізниці Володимир Якунін і православний бізнесмен грецького походження Іван Саввіді. Відомо, що Якунін спілкувався на тему України з духовенством Константинополя, але не з самим Варфоломієм. А Іван Саввіді їздив до Стамбула, але назвав її «приватною».

«Певний інтерес» до цієї теми мають і американці. Навесні з представниками Елладської православної церкви зустрічався посол США в Греції Джеффрі Пайятт, колишній посол Америки в Україні, а посол США в Києві Мері Йованович провела переговори з главою канонічної УПЦ МП митрополитом Онуфрієм і «неканонічним» Київським патріархом Філаретом.

На їхню думку, церковне питання можна наблизити закінчення українського конфлікту.

«У Державному департаменті ще при Джоні Керрі створили спеціальний офіс з релігійних питань, я зустрічався з його керівником. За його словами, американська дипломатія прийшла до висновку: без урахування релігійної складової дипломатична діяльність не може бути успішною», — каже ВВС речник УПЦ КП архієпископ Євстратій.

У Державному департаменті США заявили, що американські дипломати «регулярно спілкуються з широким колом релігійних громад в рамках їхньої роботи з громадянським суспільством». Також, на їхню думку, будь-яке рішення щодо автокефалії є внутрішнім церковним питанням.

Нагадаємо, цього тижня Україна відзначає 1030 річницю події, коли князь Володимир похрестив киян у водах Почайни. Офіційна дата свята встановлена на 28 липня, але першими свій хід Києвом уже провели священики Української автокефальної православної церкви.


ВідеоПарубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефалію

До цих переговорів Парубій готувався щонайменше місяць. Він приїхав на Святу землю, аби заручитися підтримкою Патріарха Теофіла у питанні автокефалії для УПЦ. Усі перемови щодо України відбулись за щільно зачиненими дверима. Всупереч протоколу, після закінчення перемовин журналістів знову запросили до зали. Всім, хто приїхав до Єрусалиму, патріарх зробив подарунки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *