Вініри, імпланти і порцелянові зуби. Скільки коштує голівудська усмішка


25 липня професійне свято відзначають зубні техніки. Саме ці люди, яких ви ніколи не бачите, рятують вашу усмішку у разі пошкоджень або втрати зубів.

Стоматолог, до якого звертається клієнт, підготовлює зуби і знімає відбиток, який віддає до лабораторії. А вже там зубні техніки виготовляють різноманітні коронки, протези та новомодні вініри.

ТСН.ua поспілкувався з зубним техніком Назарієм, який має 15-річний досвід роботи, зокрема і за кордоном — у Німеччині та Польщі. Він розповів про модні тенденції та нові технології в індустрії, а також назвав орієнтовну вартість послуг.

Циркон, металокераміка і «золоті зуби»

Найчастіше коронки в Україні виготовляють з металокераміки за технікою суцільного литва. Ці зуби виглядають природньо і коштують порівняно недорого. Можна вкластися у 1,2 тисячі грн за один зуб.

Проте недоліком цього матеріалу є високий вміст металів та не надто гарний зовнішній вигляд.

Стоматолог, протезування, зуби

Pixabay/Elbo

Більш сучасними й естетичними матеріалами є пресована кераміка і циркон. Під час роботи з цими матеріалами використовуються 3D-технології. Спочатку на комп’ютері проводиться цифрове моделювання, створюється 3D-модель майбутнього зуба, після чого запускаються фрезерні станки, які виготовляють протез із циркону. Після цього протез вкривають керамікою (іншими словами — порцеляною) або пресованою керамікою.

Самі коронки також можуть робити з циркону, але тільки не на фронтальні зуби, оскільки цирконові коронки виглядають не надто природньо. Підібрати індивідуальний колір та досягти природного вигляду зубу дозволяє саме кераміка.

Незважаючи на популярність металокераміки в Україні, все більше лабораторій, які працюють на високому рівні, зовсім відмовляються від неї та переходять на роботу виключно з матеріалами без вмісту металів.

До речі, установки для таких технологій не виготовляють в Україні, тож апарати завозять з Німеччини, Японії і США.

Відповідно, коштують такі зуби значно дорожче за металокераміку. Найнижча ціна складає 200-300 євро за один зуб.


ВідеоТехнології 3D-друку у медицині. Як на спеціальних принтерах виготовляють частини обличчя

Технології 3D-друку на службі у медицини. Частини обличчя нині виготовляють на спеціальних принтерах. Нові технології дозволяють хірургам допомогти тим людям, які раніше не мали шансу на відновлення. Нині у стоматологічному центрі Національного медуніверситету зроблено понад 30 операцій. На принтерах випікаються титанові суглоби, щелепи і частини обличчя, які потім заміняють уражені кістки. 

Технології 3D-друку у медицині. Як на спеціальних принтерах виготовляють частини обличчя

Водночас державні заклади та стоматології в глибинці досі використовують матеріали старих часів. Це так звані «золоті зуби». Професійною мовою вони називають штамповано-паєні мости і насправді можуть бути різних кольорів — як золотистого, так і сріблястого. 

Матеріал таких коронок — це сплав різних матеріалів (кобальт, хром, сталь). Золото також використовують.

Технологія виготовлення таких коронок є найдешевшою. Одна коштуватиме 400-500 грн.

Зубні мости і знімні протези

Важливо розуміти, що коронка — це лише верхня частина зуба. Одинарну коронку можна встановити у разі, якщо корінь зуба здоровий. Якщо ж корінь доводиться видаляти, то опорою для коронки стають сусідні здорові зуби.

Стоматолог підпилює їх, а зубний технік виготовляє вже так званий міст, який складається з трьох коронок. Відповідно, що це значно здорожчує лікування одного зубу.

Також можна розглядати варіант виготовлення підвісного зуба, який спиратиметься тільки на одного сусіда.

Також у разі, якщо зуб немає за що прикріпити, стоматологи пропонують знімне протезування. Це ті самі щелепи, які потрібно знімати на ніч. Професійною мовою це називається пластинчасті протези. Перевагу їм надають здебільшого старші люди, зважаючи на їхню невелику вартість. І саме такі протези на рівні з металокерамікою займають найбільшу частку з усіх протезів, що виготовляються в Україні.

Ціна на звичайні знімні протези стартує від 1,5 тисячі грн. Більш складні варіанти із спеціальними замками коштуватимуть 10-15 тисяч грн.

Зуби, посмішка, жінка

Freepik

Імпланти

Встановлення імплантів стало дуже популярною технологією. Імпланти фактично замінюють корені втрачених зубів. Вони є гарною альтернативою, якщо людина не хоче знімний протез.

Імплант — це металічна конструкція у вигляді стрижня (здебільшого з титанового сплаву), яка вкручується в кістку щелепи. А вже на імплант виготовляється коронка в залежності від вподобань — металокераміка, циркон тощо.

Один імплант коштує від 300 до 1000 євро в залежності від виробника. До цієї суми треба додати вартість обраної коронки.

Вініри

Вініри — це дуже тонкі пластинки, які за допомогою спеціального прозорого «цементу» кріпляться на фронтальну поверхню зубів, яку попередньо спилюють на товщину вініру.

Вініри мають виключно естетичний ефект — зуби стають білими, рівними, виглядають привабливо. Правильно зроблені вініри тримаються в середньому 10-12 років.

Професіонали не рекомендують ставити вініри на власні здорові й рівні зуби лише задля відбілювання. Проте якщо клієнт має низку проблем (багато пломб, нерівності, великі щілини між зубами і темний колір емалі), тоді саме вінірам надають перевагу перед відбілюванням зубів, яке зазвичай має недовготривалий ефект, не висвітлює пломби і пошкоджує емаль.

Вініри входять до вищої цінової категорії та коштують від 150 євро за одиницю. Видима зона посмішки — це 10-12 зубів на верхній щелепі.

Ольга Скичко

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *