Вогонь, немов цунамі: очевидці знищення грецького курорту Маті приголомшені швидкістю поширення пожежі


Греція оплакує жертв лісових пожеж, що знищили ціле містечко. За останніми даними, загиблих 85, але цифра ще не остаточна, бо десятки зниклих безвісти досі розшукують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Картини в місцевості, де палав вогонь, апокаліптичні: вигоріла земля і дерева, пошкоджені стовпи і світлофори, чорні будинки, вигорілі до каркасу автомобілі, сморід на десятки кілометрів. Представники влади намагаються порахувати збитки. Місцеві пояснюють, що в усьому винен західний вітер – зазвичай повітря йде з моря, а тут раптом повіяло з гір. У новинах повідомили, що десь там є незначна пожежа, але вогонь іще ніколи не йшов так швидко. «По телебаченню про це сказали, як маленьку новину, але коли я прокинувся, то я побачив вогонь, величезний вогонь», — розповів очевидець.


ВідеоНаслідки пожеж у Греції: як рай для відпочинку перетворився на справжнє пекло

У пошуках уцілілих та відповідей. Греція оплакує жертв лісових пожеж, що знищили ціле містечко. За останніми даними, загиблих 83, але цифра ще не остаточна. Десятки зниклих безвісти людей розшукують рятувальники і волонтери. Ті, хто вижив, вимагають від влади пояснень — чому людей вчасно не евакуювали. ТСН побувала в приморському містечку, яке з відпочинкового раю перетворилося на справжнє пекло.

Наслідки пожеж у Греції: як рай для відпочинку перетворився на справжнє пекло

Вогонь спустився з гір раптово, як цунамі. Полум’я швидко паралізувало основну трасу, тому небувалий потік машин із переляканими людьми рушив на другорядну вулицю. «Поліція перекрила центральну дорогу, щоб люди не їхали на вогонь і всіх повертали, аби всі їхали через Маті сюди, і утворився величезинй затор», — кажуть свідки подій. Тепер на місці згорілих авто – суцільні купки вигорілого металу. Місцями досі тліє, але навіть перехожі донищують цей осередок вогню водою з пляшок.

Курорт забудований щільно, люди шукали вузькі проходи до моря. У воду люди бігли рятуватися від полум’я, але деякі не встигали або ж тонули вже у морі. Один із чоловіків втратив будинок і машину, але врятував собаку – тепер на доказ цього показує подряпаний живіт. «Ми з собакою були в морі, але вогонь заходив аж туди. Я занурював його під воду, а він намагався вирватися», — розповів грек. У Маті майже не залишилося котів та собак, але Щасливець вижив. Тільки от погладиш його – і рука одразу стає чорною від копоті.

Над чорними горами і досі літає гелікоптер – щоразу він вертається до моря за новою порцією води. На волонтерському пункті припинили прийом речей, бо допомога тут уже зайва. Пожежні продовжують шукати тіла, в морі досі можуть бути потопельники. На пляжі повертаються туристи, Маті повільно, але оживає.

Кореспондент ТСН Наталя НагорнаФотогалерея

Пожежі у Греції: у Мережі показали, як люди рятуються від вогню у морі (7 фото)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *