Вселенський патріарх заявив, що Москва безпідставно влаштовує заходи до Дня хрещення РусіУ Вселенському Патріархаті вважають, що урочистості у Москві до Дня хрещення Русі є безпідставними.

Про це повідомляється на сторінці «Українська Помісна Православна Церква» у Facebook, створеної Центром релігійних досліджень з питань становлення Української Помісної Православної Церкви Київського Патріархату.

Патріарх Російської православної церкви Кирило надіслав Вселенському патріархові Варфоломею запрошення до Москви для участі у заходах до Дня хрещення Русі. Проте представники Вселенського Патріархату відмовилися.

«У відповіді Вселенського патріарха також зазначено, що дійсні свята з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі відбуватимуться у Києві, в яких представники Вселенского Патріарха візьмуть участь 28.07, і на які представники Вселенського Патріархату були запрошені та призначена відповідна делегація», — йдеться у повідомленні.

Причина відмови полягає у тому, що Вселенський Патріархат вважає Москву не причетну до подій, які відбулися у Києві наприкінці Х століття. До того ж не визнається і приєднання Київської митрополії Московським патріархатом у другій половині XVII столітті.

Нагадаємо, раніше у Порошенка заявляли, що священиків та єпископів Української православної церкви Московського патріархату примушували на готових бланках підписувати звернення до Вселенського Патріарха, щоби він не дав дозволу на автокефалію, але ця кампанія провалилась. 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *