Втричі більше, ніж вивів Московський патріархат: у Києві хресний хід за Українську церкву зібрав 65 тисяч вірян


Понад 65 тисяч вірян пройшли центром Києва з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, а також з метою підтримати створення єдиної Української православної церкви. На відміну від процесії Московського патріархату, яку очолили депутати від «Опозиційного блоку», хресний хід очолили військові капелани, президент із родиною та духівництво з усієї України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ранок суботи, центр столиці заполонили автобуси з вірянами з усіх усюд. Українці приїхали на спільну молитву і не приховували свого піднесення від цього. На підходах до Володимирського собору безпрецедентні заходи безпеки – участь у молитві беруть глава держави і представники Вселенського патріарха. Храм не вміщує всіх охочих помолитися: побувавши в святині, люди поступалися місцем одне одному. «Щоб усі побачили, що ми єдина Україна, що ми приїхали з усіх куточків України. Ось ми стоїмо навпроти плакату – Волноваха написано. І вони теж за об’єднану Україну», — казали паломники.


ВідеоДень хрещення Русі: як його відзначили віряни УПЦ КП

Понад 65 тисяч вірян сьогодні пройшли центром Києва. Формально з нагоди 1030-річчя хрещення Русі, по суті ж підтримати створення єдиної української православної церкви. На відміну від учорашньої процесії Московського патріархату, яку очолили депутати від Опозиційного блоку, хресний хід української церкви вели військові капелани, Президент із родиною та духівництво з усієї України. 

День хрещення Русі: як його відзначили віряни УПЦ КП

Серед вірян чимало військових, хтось буквально щойно повернувся зі сходу разом із капеланами. «Ми відчували і відчуваємо цю підтримку від капеланів. Ми бачимо, як змінюється громада, коли приходить в громаду саме Київський патріархат», — кажуть вони. Саме військові капелани й очолили процесію, далі йшло духівництво, офіційні особи, а слідом десятки тисяч людей із прапорами.  Хтось порівнює цю процесію з утричі меншою УПЦ МП днем раніше. «Чесно – різниця колосальна. Це просто стати між людьми, коли почалося богослужіння, і тут все одразу зрозуміло. Це не селфі-фото, це поклик душі і серця», — кажуть вони.

Хтось намагається сфотографувати справжнє людське море, але жодна камера не здатна охопити його. Патріарх Філарет запевнив, що відчуває: тут і зараз Україна відроджується. «Ми наблизилися впритул, як кажуть, до визнання єдиної помісної Української церкви. А це означає, що це наближає нашу перемогу над зовнішнім ворогом», — заявив він. Через заходи безпеки далеко не всі змогли дійти до Володимирської гірки – держохорона перекрила шлях, бо надто багато офіційних осіб зібралося. Президент молився на гірці, більшість вірних – коло Михайлівського Золотоверхого монастиря. Там із великого екрана і слухали головні новини про церкву. «Я гарантую: влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи, але наголошую – і іншим державам українська влада не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор», — заявив у своєму виступі Порошенко.

Кореспондент ТСН Іван ГребенюкФотогалерея

Порошенко з топ-чиновниками й українські прапори. Як у Києві відбувся хід вірян УПЦ КП (10 фото)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *