Зараз Росія може захотіти більшого прогресу на Донбасі, ніж раніше – Волкер


Спецпредставник Держдепу США у справах України Курт Волкер готовий до зустрічі з радником президента РФ Владиславом Сурковим. Разом із тим дати й місця для цієї зустрічі ще не визначено, повідомляє УНІАН.

Зі слів Волкера, політики провели вже чотири зустрічі, остання з яких відбулася 26 січня в Дубаї. Там американські дипломати передали росіянам свої пропозиції щодо етапів розміщення миротворчої місії ООН на українському Донбасі. Представники Кремля пообіцяли все вивчити. «Основною темою переговорів знову стало обговорення російської ініціативи щодо розгортання на південному сході України місії ООН. Американці на цей раз привезли набагато більш конструктивні пропозиції», — заявив тоді Сурков.


ВідеоКурт Волкер заявив, що самопроголошені «ДНР» та «ЛНР» мають зникнути

На дискусії в «Hudson Institute» він зазначив, що так звані республіки створила Росія, аби замаскувати свою роль у конфлікті і зміцнити протистояння. Вони не відповідають українській Конституції і не мають права на існування.

Від зими президент РФ Володимир Путін перепризначив Суркова на посаду свого радника, котрий відповідає за окуповані території на сході України. Зустрічей із американським дипломатом досі не було. «У нас немає поки запланованої зустрічі, я завжди відкритий для зустрічі з ним. Останній раз ми спілкувалися в січні, і після цього він був знову призначений на свою посаду», — зауважив Волкер. І додав, що радник з питань національної безпеки при Білому домі Джон Болтон може посприяти проведенню нового етапу переговорів. «Зараз, можливо, Росія захоче більшого прогресу, ніж це було раніше», — припустив спецпредставник Держдепу.

Раніше у липні Волкер розповів про настрої людей на окупованій частині Донбасу. За його словами, люди вже не в захваті від «руського міра», а якщо й не виходять на протести проти бойовиків, це не означає, що вони всім задоволені. «Ви повинні знати, що «народні республіки» не є вільними товариствами, в яких люди можуть самі вибирати своїх лідерів і т.д. Те, що люди не протестують, не означає, що вони щасливі. Розчарування практично у всіх», — впевнений Волкер.


Фотогалерея

Муженко прийняв Волкера і Йованович для розмови про АТО і співпрацю з США (3 фото)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *