Збройні сили намагаються ідентифікувати 85 тіл загиблих на Донбасі, майже половина з них — військовіВійськові пошуковці намагаються ідентифікувати 85 тіл загиблих на Донбасі, майже половина з них — зниклі безвісти військовослужбовці.

Про це заявив координатор гуманітарного проекту Збройних сил України «ЕВАКУАЦІЯ 200» підполковник Михайло Котелевський, пише «Українська правда».

«Із 85 тіл, які зараз намагаються ідентифікувати, майже у половини є збіги за ДНК-експертизами з родичами. Це зниклі безвісти військовослужбовці. Ми припускаємо, хто саме. Вже потрібно починати працювати із сім’ями», — розповів він.

За словами Котелевського, від 2014 року пошуковцям вдалося вивезти із зони бойових дій 1,5 тисячі тіл та останків українських військових, нині співробітники проекту продовжують роботу на окупованих територіях, але не так часто, як раніше.

«Вони відпрацювали в червні. Знайшли ще одну людину. Зараз обговорюємо і узгоджуємо інформацію, щоб рештки передали нам. Ми припускаємо, хто це. Це не військовослужбовець, але він мав проукраїнську позицію та надавав гуманітарну допомогу нашим військовим. Обставини, за яких він там опинився, я би не хотів озвучувати», — наголосив підполковник.

Нагадаємо, на Донбасі в результаті бойових дій загинули понад 2 500 цивільних людей.

«Понад 2540 цивільних осіб загинули та 9 тисяч отримали поранення внаслідок бойових дій на сході України, які почалися 4 роки тому. Кількість загиблих збільшується майже кожен день», — зазначили в ООН.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *