Землетрус на райському острові. Очевидці розповіли, як руйнувались їхні будинки і трусило землю


Індонезійський острів Ломбок здригнувся під потужного землетрусу, епіцентр якого зафіксований на півночі. Жертвами стали 14 осіб, понад 150 поранені.

Як ідеться у сюжеті ТСН.19:30, зруйновані стіни, завалені дахи, дороги рясно вкриті уламками. На місці будинків на індонезійському острові тепер є лише звалища. Цілі родини за день утратили домівки, тому нині змушені шукати тимчасовий притулок.

Райський острів в Індійському океані відомий своїми пляжами та популярний серед мандрівників. Сьогодні туристи та місцеві прокинулися від гуркоту – земля почала здригатися від самого ранку. Перший землетрус був магнітудою 6 і 4 балів. Після нього райони сколихнули ще 60 менших землетрусів. Туристи згадують, як у паніці тікали з готелів.

«Ми вистрибнули з ліжок, аби на наші голови не посипались уламки. У басейні були такі хвилі, наче на морі», — розповідають туристи.

Землетрус на Ломбоці був настільки потужний, що відчули його й сусіди. Сейсмічні хвилі дісталися Балі, що розташований за 40 кілометрів, але там руйнувань вдалось уникнути.

На Ломбоці землетрус пошкодив тисячі будинків. Нині просто неба облаштовують тимчасові табори. Тут лишаються ті, кому ніде ночувати.

«Я був на рисовому полі, як раптом – почув гуркіт. Коли прибіг додому, побачив, що тепер мій дім зруйнований», — пригадав місцевий житель.

«Мені вдалося врятуватися перед тим, як дім завалився. Зі мною всередині було п’ятеро чи шестеро людей. Спочатку ми навіть не зрозуміли, що це землетрус, але коли земля задрижала вдруге – ми вибігли з хати і вона миттю зруйнувалася», — розповів інший очевидець.

Нині на острові рятувальники, поліцейські разом із волонтерами розгрібають завали та вивозять потерпілих. Індонезія нерідко потерпає від сильних землетрусів. Острівна країна розташована в так званому «вогняному колі» — це величезний пояс сейсмічної активності. Більшість активних вулканів – теж у цій зоні.


ВідеоБільше десятка людей загинули від потужного землетрусу в Індонезії

Острів Ломбок здригнувся під потужного землетрусу, з епіцентром на півночі острова. Підземні поштовхи місцевих зоставили без даху на головою. Там, де колись стояли будинки, тепер гори уламків. Рятувальники та волонтери розгрібають завали та облаштовують тимчасові табори. Про причини та наслідки удару стихії – далі у сюжеті.

Більше десятка людей загинули від потужного землетрусу в Індонезії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *