Зоозахисники вигадали пастку для зграї мавп, котра дошкуляє дачникам на Одещині


Спецоперацію із затримання групи африканських мавп готують жителі дачного кооперативу “Либідь” на Одещині. Уже два тижні їхні сади та городи обносять екзотичні бешкетники, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди нарікають на приватний звіринець неподалік. Ірина Аквердієва каже, що спочатку біля паркану її будинку оселилися барани, потім через городи бігали мавпи, а нещодавно увечері біля воріт помітили оленя. «Ми постійно відчуваємо сморід, чуємо крики тварин, котрі не дають спокійно жити та змушують переживати за нашу безпеку. Нема нормальних умов для життя», — нарікає місцева жителька. Її сусіди чи не щодня фільмують у себе в садах африканських мавпочок – ті ласують персиками і сливами. Тваринками командує самець Аттила. «Він збирає всю групу мавп біля себе, він контролює групу. Є чітка ієрархія, хто що робить», — ділиться спостереженнями Наталя Вишневська.


ВідеоМавпи атакують. Чому одеським дачникам доводиться захищати свої сади від екзотичних утікачів

Спецоперацію із затримання групи африканських мавп готують жителі дачного кооперативу «Лебідь» на Одещині. Уже два тижні їхні сади та городи захопили зелені мавпочки. Люди запевняють, тварини втекли з приватного звіринцю, на околиці села. А днями слідом за приматами, начебто, чкурнув олень. Тепер люди бояться, що далі до них прийдуть леви з крокодилами.

Мавпи атакують. Чому одеським дачникам доводиться захищати свої сади від екзотичних утікачів

Люди впевнені, що мавпочки втекли з приватного зоосаду, але його господар відхрещується од тваринок. «Це не мої мавпи, ви що! Хочете – стріляйте, хочете – заберіть. У мене жодної мавпи не втекло», — переконує Аліреза Пахлеванзаде. Зоозахисники кажуть, що одну з мавпочок і справді вже хтось убив, тож інших планують упіймати якомога швидше, оскільки загинути можуть усі, тим більше взимку. «Мавпи в цій ситуації не винні абсолютно ні в чому. Люди готові потерпіти, але вони сказали, що якщо буде загрози дітям, загроза життю та здоров’ю – вони вживатимуть радикальні заходи», — пояснила зоозахисник Світлана Барсукова.

Упійманих тварин власнику зоопарку повертати не збираються. Мало того, дачники збирають підписи, щоби взагалі закрити приватний зоосад на території кооперативу, оскільки там не створені належні умови для утримання хижих тварин. «Ми його виключимо з нашого товариства, відріжемо від світла і від води – хай сидить зі своїми підопічними. Шкода тварин, але на якій підставі ось це все тут», — каже колишня член правління об’єднання “Либідь” Людмила Пастушенко.


Фотогалерея

Мавпячі обійми та поцілунки фламінго. Reuters показало зворушливі фото з європейських зоопарків (15 фото)

Зоозахисники тим часом уже визначили ділянку, де планують встановити пастку для мавпочок. Люди сподіваються, що коли тваринки зголодніють, заскочать усередину цієї будівлі. Однак, це може статися лише восени, коли люди зберуть увесь урожай, і на деревах їжі мавпам не залишиться.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *